ZASTOSOWANIE

Domowe zmiękczacze wody Eraqua


ZASTOSOWANIE

Domowe zmiękczacze wody Eraqua


Kompaktowe urządzenia do zmiękczania wody marki ERAQUA powstały z myślą o zwiększeniu komfortu podczas użytkowania wody wodociągowej w Twoim domu. Kamień na dnie czajnika lub urządzeniach AGD, biały osad na kabinie prysznicowej, uczucie suchej skóry po wyjściu spod prysznica to tylko niektóre niepożądane skutki wynikające z użytkowania twardej wody w Twoim domu. Dzięki Naszym urządzeniom już dziś możesz zapomnieć o niedogodnościach wynikających z użytkowania twardej wody. Zmiękczacze wody marki ERAQUA to inteligentne, bezobsługowe urządzenia przeznaczone do automatycznego przygotowania miękkiej wody dla Ciebie i Twojej rodziny.

Jak działa zmiękczacz wody?

Domowy zmiękczacz wody Eraqua to prosty i skuteczny sposób na poprawę parametrów wody pitnej i użytkowej. Proces zmiękczania polega na usunięciu z wody wodociągowej składników odpowiedzialnych za jej twardość, czyli jonów wapnia (Ca++). W trakcie przepływu wody przez złoże jonowymienne składniki te zostają zamienione na neutralne jony sodu (Na+). Wskutek tego procesu zmiękczona woda pobierana jest do kranów, a jony wapniazostają na złożu filtracyjnym. W celu utrzymywania zdolności jonowymiennej złoże poddawane jest okresowej regeneracji z użyciem roztworu solanki.

Dlaczego warto zdecydować się na domowy zmiękczacz wody?

Domowa stacja zmiękczania wody chroni sprzęty AGD, armaturę łazienkową i instalacje przed kamieniem, przedłużając ich żywotność i redukując straty ciepła. W związku z tym, że miękka woda wyróżnia się silnym działaniem spieniającym, zaoszczędzisz również na zakupie detergentów i zmiękczających płynów do prania. Różnicę odczujesz na własnej skórze – system uzdatniania wody usunie substancje odpowiadające za przesuszanie włosów i skóry, a także poprawi smak wody pitnej i potraw przygotowanych z jej użyciem. W ofercie Eraqua znajdują się też liczne akcesoria wspomagające proces uzdatniania wody, takie jak sznurkowe i węglowe filtry do wody czy test kropelkowy do badania twardości wody.

Sprawdź, co tracisz, gdy korzystasz z twardej wody?

Twarda woda zawiera wartościowe minerały, dlatego nie stanowi zagrożenia dla Twojego zdrowia. Jest to jednak przyczyna wielu problemów i niedogodności, którą można w łatwy sposób wyeliminować, sięgając po domowy zmiękczacz wody o wybranej pojemności złoża (10, 22, 27 lub 32 litry). Twarda woda przyczynia się do powstawania tzw. kamienia kotłowego, który stopniowo niszczy Twój dom od wewnątrz. Kamień osadza się na sprzętach AGD, umywalkach, kabinach prysznicowych oraz w instalacjach c.o., przyczyniając się do ich niszczenia i generując straty ciepła. Szacuje się, że obecność kamienia kotłowego oznacza straty energii nawet do 20%.