PRODUKTY

Stacja zmiękczająca wodę Eraqua NEOS


PRODUKTY

Stacja zmiękczająca wodę Eraqua NEOS


Eraqua NEOS10 L / 22 L / 27 L / 32 L

Eraqua NEOS to domowy uzdatniacz wody przeznaczony do stosowania w małych obiektach użytkowych i budownictwie jednorodzinnym. Kompaktowa stacja zmiękczająca wodę użytkową i pitną występuje w czterech pojemnościach złoża – 10 L / 22 L / 27 L / 32 L – umożliwiając dopasowanie urządzenia do potrzeb gospodarstwa domowego. System uzdatniania wody eliminuje problemy z twardą wodą, takie jak kamień osadowy, niszczenie sprzętów AGD i instalacji c.o., przesuszanie włosów i skóry czy charakterystyczny posmak. W porównaniu z Eraqua ONE zakres jego działania poszerzony został o dodatkowe funkcje. W urządzeniu zostało zainstalowane m.in. złoże KDF, które pozwala na usuwanie z wody metali ciężkich oraz szkodliwych dla zdrowia mikroorganizmów. 

Funkcje

Zmiękczacz Eraqua NEOS posiada wszystkie funkcje zmiękczacza Eraqua ONE:

  • Wysokiej jakości złoże jonowymienne
  • Intuicyjny sterownik z wyświetlaczem LCD
  • Obudowa wykonana z wysokiej jakości tworzyw sztucznych
  • Niskie koszty eksploatacji urządzenia Zawór by-pass w zestawie
  • Minimalny pobór soli dzięki funkcji DST*

Ponad to posiada również dodatkowe właściwości:

  • Generator chloru (dezynfekcja złoża chlorem podczas regeneracji)
  • Złoże KDF (redukuje ilość metali ciężkich, przy okazji usuwając zanieczyszczenia mikrobiologiczne)
  • Funkcja antyzalaniowa (aktywowana tylko przez autoryzowanego instalatora lub serwis)
  • Możliwość rozbudowy sterownika o moduł WIFI

* DST – suchy zbiornik z solą

Czym różni się Eraqua NEOS od Eraqua ONE?

Stacja zmiękczające wodę pitną i użytkową Eraqua NEOS posiada wszystkie funkcje zmiękczacza Eraqua ONE. Oprócz funkcji DST, zaworu by-pass i intuicyjnego sterownika z wyświetlaczem LCD model Eraqua NEOS wyróżnia się także dodatkowymi właściwościami.

Generator chloru to element umożliwiający dezynfekcję złoża chlorem w trakcie procesu regeneracji. Wytwarzany przez generator wolny chlor ma właściwości dezynfekcyjne, dzięki czemu zapobiega rozwojowi mikroorganizmów wewnątrz urządzenia i eliminuje ryzyko wtórnego skażenia wody.

Złoże KDF (ang. Kinetic Degradation Fluxion) to miedziano-cynkowy granulat wspomagający usuwanie metali ciężkich z wody i wspierający działanie filtrów węglowych. Rozwiązanie to pozwala na zredukowanie zawartej w wodzie rtęci czy ołowiu, ale też siarkowodoru, chloru i wielu innych tego typu zanieczyszczeń. Dodatkowo złoże KDF ma właściwości bakteriostatyczne – wspomaga oczyszczanie wody z bakterii, grzybów czy glonów. Powyższe rezultaty to zasługa zachodzących w złożu reakcji utleniania i redukcji (redox). Oznacza to, że złoże KDF ma zdolność wymieniania własnych elektronów z zanieczyszczeniami (cząsteczki zanieczyszczeń przyłączają się do złoża) lub przekształcania ich w nieszkodliwe składniki, np. chlor w chlorki. Skutkiem ubocznym tych reakcji jest wytworzenie środowiska niekorzystnego dla rozwoju i funkcjonowania mikroorganizmów. 

Dzięki swoim właściwościom złoże KDF przedłuża żywotność całego systemu uzdatniania wody i redukuje koszty jego utrzymania. Przede wszystkim jednak pozwala na wyeliminowanie bardzo szerokiej gamy zanieczyszczeń. Z tego powodu rozwiązanie to jest powszechnie wykorzystywane do oczyszczania wody w obiektach komercyjnych (m.in. hotelach, szpitalach i restauracjach), czyli wszędzie tam, gdzie jakość wody jest stawiana na pierwszym miejscu. Z cennych właściwości złoża KDF korzysta się także w przemyśle spożywczym – w urządzeniach przeznaczonych do produkcji żywności i napojów. Jak widać, stacja Eraqua NEOS została wzbogacona o profesjonalny system filtracji, który zapewnia prywatnym osobom dostęp do najwyższej jakości wody pitnej i użytkowej – wolnej od substancji potencjalnie szkodliwych i o wysokich walorach organoleptycznych. Ciesz się czystą, świeżą wodą bez metali ciężkich we własnym domu!

Funkcja antyzalaniowa umożliwia ustawienie opcji czasu stałego przepływu. Jeśli głowica wykryje stały przepływ wody, trwający dłużej niż określony, wyłączy dopływ wody do urządzenia. Funkcja ta nie wyklucza ryzyka zalania, lecz może znacząco zmniejszyć jego rozmiar.

Wydajność urządzenia można zwiększyć, sięgając po akcesoria do zmiękczacza Eraqua NEOS, takie jak sznurkowe i węglowe filtry wodne, które wspomagają proces oczyszczania wody. W naszej ofercie dostępne są też testy kropelkowe do badania twardości wody. W przypadku modelu Eraqua NEOS istnieje również możliwość rozbudowy sterownika o moduł WiFi.

Parametry techniczne

Rodzaj informacji [jednostka]

Wartość parametru

Objętość żywicy [L]

10

22

27

32

Rozmiar butli [cale]

10 x 17

10 x 35

10 x 35

10 x 35

Przepływ nominalny [m3/h]

0,7

0,75

1,4

1,5

Przyłącze wejściowe/wyjściowe
[cale]

3/4"

Przyłącze ścieków

1/2

Przyłącze ścieków

3/8

Moc [V]

12

Rodzaj regeneracji

up flow / down flow

Tryby regeneracji

ręczne / automatyczne objętościowe / automatyczne
po określonym czasie braku przepływu

Wymiary [mm]

530 x 300 x 610

530 x 300 x 1065

530 x 300 x 1065

530 x 300 x 1065

Waga* [kg]

19

33

38

42

Bypass zewnętrzny

tak

tak

tak

tak

Wbudowany regulator twardości
wody wyjściowej

tak

tak

tak

tak

*waga orientacyjna bez wody i soli

Przesuń palcem w prawo →

Pliki do pobrania


Instrukcja obsługi

 - Stacje zmiękczające Eraqua

Karta produktu

 - Stacje zmiękczające Eraqua

Atest Higieniczny PZH

 - Stacje zmiękczające Eraqua

Deklaracje zgodności UE

 - Stacje zmiękczające Eraqua

PRZEGLĄDY

W czym możemy pomóc?

Wypełnij prosty formularz, aby sprecyzować swoje potrzeby.

PRZEGLĄDY

W czym możemy pomóc?

Wypełnij prosty formularz, aby sprecyzować swoje potrzeby.

Przejdź do formularza

PRZEGLĄDY

W czym możemy pomóc?

Wypełnij prosty formularz, aby sprecyzować swoje potrzeby.

Przejdź do formularza